Airbnb 5.000 $’lık rafting turu ve macera satmaya başladı.

Kendisine ait bir oteli dahi olmayan Airbnb, kişilerin ev yada odalarını kiralamasını sağlayan bir platform kurarak dünyanın en büyük konaklama sektörü haline geldi. Yaklaşık 31 milyar dolar değerinde olan Airbnb, iş modelini yalnızca ev ve oda kiralamaktan, nerede kalacağınız, ne yapılacağı ve oraya nasıl gideceğiniz de dahil olmak üzere seyahatin her yönü ile insanlara yardımcı olacak bir platform inşa etmeye geçiyor.

Airbnb Adventures ile artık konaklamanın dışında macera arayanlara da paket seçenekleri sunuyor. Dünyanın dört bir yanında farklı maceralar arayan insanlara alternatifler sunan bir hizmet başlatılmış.

Örneğin, Yukon’da yapılan 10 günlük bir rafting turu kişi başına 5.000 ABD Doları tutarındadır. Kişi başına 1.000 ABD doları karşılığında ise Colorado’da bir uçurumun kenarında bir çadırda bir gece kamp gezisi var. Alt kısımda, Kenya’daki 3 günlük bir yürüyüş yolu kişi başı 199 dolar. Geziler bir gece veya daha kısa olabiliyor. Amaç insanlara, hayatları boyunca analatabilecekleri hikayeler de başrol oynama imkanı sunmak.

Bir uçurum kenarında asılı çadırda kalmanın bedeli 1000$.

2019 yılı için şimdilik 200 macera gezisi bulunan platformda, zamanla artış olacağı söyleniyor. Paketler yerel rehberler, konaklama yerleri, yiyecek ve seyahat içindeki ulaşım hizmetlerinin tamamını içeriyor. Uçak bileti gibi, tura gidiş ve dönüş masrafları pakete dahil edilmemiş.

Görünen o ki Airbnb gibi platformlar belirli alanlarda başarı elde ettikçe, konumlarını güçlendirmek ve daha büyüyebilmek amacıyla yeni açılımlar yapmaya devam ediyorlar. İçinde bulunduğumuz tüketim toplumu durağanlığı affetmiyor. İntenet gibi hızlı tüketimin en yaygın olduğu alanlarda faaliyet gösteriyorsanız. Müşterilerinize yeni alanlar açmak, inovatif yeniliklerle onları size bağlı kalmaya ikna etmek zorundasınız.

Airbnb şimdilik bunu iyi başarıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*