Hayatınızı Kolaylaştıran Uygulamalar

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu cep telefonlarını iletişim ve sosyal medya için kullanadursun, aslında elimizde ki cihazlar bir çok yönü ile günlük hayatımızı kolaylaştıracak bir çok özelliğe de sahip.

Günlük yaşantınızı kolaylaştıracağına inandığımız bir kaç uygulamayı sizler için derledik.

1- Kliktag Etiket Danışmanı. Gıdaların içeriği görün.

Günümüze hazır paketli yiyeceklerin hızla artması ile birlikte aldığımız ürünlerin sağlıklı olup olmadığını ve içeriğinde gerçekten ne olduğunu merak ediyoruz. “Gıda Terörüne” maruz kalmak istemeyenler için Kliktag uygulamasını öneriyoruz.

Raftaki ürünün barkodunu taradığınızda yada ürün ismi ile arama yaptığınızda, ürünle ilgili zararlı ve riskli içeriklere, alerjen uyarıları ve kalori miktarı gibi bir çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Programın Özelliklerine Gelirsek;

Ürün Bileşenleri

Ürünleri analiz ediyor ve sağlığınız için risk oluşturabilecek AspartamMSGTrans YağGlikoz şurubuvb. gibi diğer zararlı bileşenler için sizi uyarır.

Besin

Ürün besin özelliklerini gösterir; her bir besin grubu için önerilen günlük tüketim miktarlarını da dikkate alarak sağlıklı beslenmenize yardımcı olur.

Diyet Türleri

Vegan, Vejeteryan, Organik, Gluten vb. diyet türleri konusunda sizi yönlendirir

Alerjenler

KlikTag; KişnişYumurtaKerevizSülfit, vb. 63 adet alerjen maddeyi sizin için izler ve kriterlerinize uygun ürünler için sizi yönlendirir.

Katkı Maddeleri

Koruyucular, Tatlandırıcılar, Renklendiriciler gibi 24 farklı katkı türünden sizi haberdar eder, kriterlerinize uygun tavsiyelerde bulunur.

Kişiselleştirme

Tercihlerinizi tanımladığınızda size uygunluk raporu verir ve veri bankasından tercihlerinize uygun tavsiyelerde bulunur.

iOS cihazlar için buradan

Android cihazlar için buradan indirme yapabilirsiniz.

2- Life360 – Aile Konum, GPS Telefon Takip. Sevdiklerinizi koruyun.

Aile bireylerinin evden uzaklaştıklarında 10 dakikada bir gidecekleri yere vardılar mı, yolda bir sıkıntı yaşadılar mı ve ya gittikleri yerde bir problem var mı gibi kaygıları yaşıyorsanız teknolojinin nimetlerinden faydalanma zamanınız gelmiştir. Tabi ki yarım saatte bir Whatsapp’tan mesaj atıp işin can sıkıcı hale gelmesinden bahsetmiyoruz.

Uygulamaların çoğu telefon takibi ve uyarılar sunsa da mesajlaşma, varış ve kalkış bildirimleri, konum geçmişi ve grup desteği gibi özellikleri ile öne çıkan Life360’dan bahsediyoruz.

Takip etmek istediğiniz yakınınızın ( bu çocuğunuz bile olsa bu programın neden gerekli olduğunu anlatmanızı ve ikna ederek kurmanızı tavsiye ederiz.) ve kendinizin telefonuna kurarak gerekli ayarlamaları yapıyorsunuz.

Aile Konum Belirleyici, en son GPS izleme teknolojisini kullanır ve şunlara imkân tanır:
• Sadece davetle erişilebilen bir haritada Çevre üyesinin konumunu görme
• Konumunuzu her bir Çevrenizle ne zaman paylaşacağınızı seçme
• Tüm Life360 Çevrelerinde herkesle aynı anda veya teke tek sohbet etme
• Çevre üyesi bir yere ulaştığında yer uyarısının tetiklenir
• Çalınan ya da kayıp telefonunun yerini izleme

Programın öne çıkan özelliklerinden birisi okul, ev, kurs gibi daha önceden tanımlı mekanlara takip ettiğiniz kişi ulaşınca, hiç bir işlem yapmadan otomatik olarak ulaşım bilgisi iletiliyor.

iOS cihazlar için buradan

Android cihazlar için buradan indirme yapabilirsiniz.

Bonus: Ebeveynlerin, çocukları üzerindeki kontrolü abarttığında nasıl bir sonucun çıkacağını izlemek isterseniz, teknolojinin geliştiğinde hayatımızı nasıl değiştireceğini “abartılı” bir şekilde anlatmaya çalışan Black Mirror: Arkangel  bölümünü tavsiye ederiz.

Not: Black Mirror her ne kadar seri dizi şeklinde de olsa her bölüm birbirinden bağımsız olduğu için hangi bölümü önce izlediğinizin bir önemi yok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*