PayU Türkiye JotForm Entegrasyonu – ETSY’den Tek Tıkla tahsilat

Paypal’ın Türkiye’de ki faaliyetlerini durdurması ile birlikte özellikle ETSY gibi siteler üzerinden Türkiye’de ki satıcıların ödeme alması zorlaştı. PayU TR bizlere yeni bir alternatif sunuyor.

Ağırlıklı olarak Shopier kullanılsa da, PayU TR’nin JotForm’la yaptığı entegrasyon sayesinde kolayca ETSY ve Sosyal Medya hesaplarınız üzerinden yurt içi ve yurt dışı ödeme alınabilmekte.

Jotform Nedir?

JotForm, San Francisco merkezli bir çevrimiçi form inşaat şirketidir. JotForm’un yazılımı, sürükle ve bırak yöntemi ile alıcı ve kullanıcı arasında güvenli formlar oluşturmanızı sağlar. Yazılım bilmenize gerek olmadan 100’den fazla entegrasyon ile kolayca formlar oluşturup yayımlayabilirsiniz.

2018 itibari ile
4.000.000 Kullanıcı
12.000.000 Form Barındırıldı
9000 Form Şablonları
18 Dil Mevcut
396,000,000 Form Gönderildi

HTTPS://WWW.JOTFORM.COM/ABOUT/

Payu TR hesabımız ile JotForm Entegrasyonu nasıl yapılır?

1- JotForm’a ücretsi üye olup ilk formumuzu oluşturuyoruz. JotForm Ücretsiz 5 Adet form oluşturma izin veriyor.

2- Form oluştururken hazır şablonları kullanabileceğiniz gibi sıfırdan yeni bir formda oluşturabilirsiniz.
Create Form tıkladığınızda Create Form tıkladığınızda “Clasic Form” ve “Card Form” seçenekleri çıkacak. İki form arasında sadece görsel fark bulunmakta. Klasik formda tüm veri girişi tek bir sayfa üzerinden yapılırken, Kart formda her veri girişi farklı sayfalarda yapılmakta. Tercih sizin. Biz Card Form ile devam ediyoruz. Formumuza bir isim veriyoruz. Ben PayU TR Etsy yazdım.

3- “Form Alanı Ekle”ye tıklıyoruz.

4- Sol tarafta açılan bölümden “Ödemeler” başlığı altındaki listeden PayU Türkiye’yi bulup sürüklüyoruz.

5- Ödeme ayarlarından PayU Türkiye kimlik bilgilerimizi giriyoruz. TL olan kuru yurt dışı tahsilat yapacak isek Dolar vb parabirimi ile değiştiriyoruz.

6- Ödeme Ayarlarından ürünlerimizi oluşturuyoruz. Bu ekrandan kupon oluşturabilir kargo ve vergileri ayrıca belirleyebilirsiniz. Ürün ismi, fiyatı ve görseli tanımlıyorsunuz.

7- Kargo ve Vergi gibi ek tahsilatlar yapacaksanız bunları da düzenleyebilirsiniz.

8- “Formu Görüntüle” düğmesine basarak hazırladığımız formun ön izlemesine ve müşteriye göndereceğimiz linke ulaşabilirsiniz. Bu şekilde İletişim bilgilerini ve hangi ürünleri alacağını bildiğiniz müşterinize forum linkini gönderip tahsilatınızı güvenle yapabilirsiniz.
PayU Türkiye bir yönlendirme ödeme ağ geçidi sunar ve müşteriler güvenli bir şekilde PayU’nun güvenli ekranına kredi kartı bilgilerini girerler.

9- Oluşturduğumuz formda ödeme ve ürün bilgileri ile birlikte ek iletişim bilgileri almak istiyorsak, sol tarafta açılan bölümden “Temel” Başlığı altında ki listeden istediğiniz değerleri sürükleyip bırakıyorsunuz. Ben İsim, eposta ve adres alanlarını sürükledim.


JotForm’un PayU Turkey entegrasyonu hakkında herhangi bir sorunuz varsa aşağıda yorumla bildirin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*